Са нама се лакше и лепше учи

КАРАТЕ: ОЛИМПИЈСКЕ СПОРТСКЕ ИГРЕ УЧЕНИКА – Валентина убедљиво до злата

На Олимпијским спортским играма ученика Србије у Новом Саду, четири представника имао је КК Шампиони из Бање Ковиљаче, а освојене су две медаље. Валентина Вукашиновић, Средња економска школа, окитила се јуче златним одличјем у конкуренцији ученица трећег и четвртог разреда средњих школа до 53 килограма. У три борбе убедљиво је победила противнице, а међу њима и актуелну сениорску шампионку Србије.

Марко Вукашиновић, Техничка школа, освојио је бронзу у борбама дечака првог и другог разреда, до 57кг.

Тијана Мијајловић, ОШ ’’Кадињача’’, и Милан Неговановић, ОШ ’’Вера Благојевић’’, обоје у конкуренцији ученика седмог и осмог разреда, упркос добрим наступима, нису успели да освоје медаље, заузели су пето место. Милан је у последњих пет секунди меча због казни изгубио прилику да обезбеди медаљу.

Олимпијске спортске игре ученика приређују се у години одржавања Олимпијских игара, а ове године су одржане 12. пут у организацији Савеза за школски спорт Србије.

Текст преузет са сајта Лозничке новости.